13:09 , 12.12.14

 
  שלחו להדפסה

הוא זכאי
לחצו כאן להגדיל הטקסט לחצו כאן להגדיל הטקסט
פרשת הלמו: בועז גוטמן זוכה מחוסר אשמה

סגן הניצב בדימוס נחשד בהחזקת מסמכים חסויים בפרשת האנס בגן העיר. תיק החקירה נגדו נסגר מחוסר ראיות, אך גוטמן לא ויתר והשבוע הודיעה לו הפרקליטות על סגירת התיק מחוסר אשמה. "אמרתי שלא היה בתיק כלום"
אלי סניור

עוד מכה למשטרה בפרשת "הלמו", הדלפת המסמכים מרשת המחשבים של מערכת בתי המשפט. אחרי שתיק החקירה נגד הנאשם המרכזי בפרשה, משה (הלמו) הלוי, נסגר מחוסר ראיות, כעת הודיעה הפרקליטות כי גם התיק נגד סנ"צ בדימוס בועז גוטמן נסגר - מחוסר אשמה.

 

סנ"צ בדימוס גוטמן. טען שגם אחרים מחזיקים מסמכים מסווגים (צילום: צביקה טישלר)
סנ"צ בדימוס גוטמן. טען שגם אחרים מחזיקים מסמכים מסווגים (צילום: צביקה טישלר)
 

לפני שנתיים התפוצצה הפרשה ברעש גדול אחרי שהלוי, שכינויו ברשת "הלמו" והוא מוכר כהאקר מחשבים, נעצר על ידי המשטרה בעקבות חקירה שנפתחה על רקע הדלפת כתב האישום של האונס בגן העיר. יחד עם הלמו נעצר גם עו"ד בועז גוטמן, מי שכיהן בעבר כסגן-ניצב ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). גוטמן נחשד

כי קיבל מהלמו מסמכים סודיים ממערכת "נט המשפט" והחזיק בהם. בעקבות זאת, גוטמן נעצר והובא בפני שופט.

 

מאז ובמשך שנה וחצי נחקר העניין במפלג ההונאה של מחוז תל אביב, אבל החוקרים לא הצליחו להגיע לממצאים ולראיות נגד הלמו. התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות והמשטרה החזירה לו את המחשבים שלו. בעקבות כך נסגר גם תיק החקירה נגד עו"ד גוטמן, מאותה סיבה. אלא שהוא לא ויתר, וביקש שהתיק ייסגר רק מחוסר אשמה. במקביל ביקש עו"ד גוטמן לקבל לידיו את כל חומר החקירה, שכן לטענתו יש בו הוכחות כי גם אנשים אחרים ובכירים החזיקו את חומרים שאסורים בפרסום, אבל נגדם לא נפתחה חקירה.

 

אתמול קיבל עו"ד גוטמן את מה שביקש, כאשר הפרקליטות שלחה לו מכתב שבו נאמר כי תיק החקירה נסגר מחוסר אשמה. "כמו שאמרתי מלכתחילה, לא היה בתיק כלום ושום דבר", אמר גוטמן בסיפוק.

 

 חדשות ב-SMS - עדכונים מחדר החדשות של ynet ישירות לסלולרי שלכם.תגיות: פלילים | זיכוי | האקרים
חזרה